נזקי אש/שריפה

שריפות הן מהאסונות ההרסניים והמפחידים ביותר המשפיעים על דירות מגורים ומסחר.

כשפורצת שריפה היא לא רק מסכנת חיים אלא גם גורמת נזק רב לדירה ולבניין כולו.

במאמר זה, נבדוק את צורות ההרס השונות שנגרמו משריפות ואת הצעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את התוצאות.


נזק למבנה
אחת ההשלכות הבולטות והקשות של שריפה היא הנזק המבני העצום שהי גורמת הן לדירות והן לבניינים. החום העז שנוצר במהלך שריפה עלול להחליש אלמנטים מבניים כגון קורות, עמודים וקירות, ולפגוע ביציבות הכללית של המבנה. זה יכול להוביל להוצאות עצומות או אפילו במקרים קיצוניים להריסה.

שאריות עשן ופיח
מלבד להבות, עשן ופיח גורמים נזקים אדירים בשריפה. הם יכולים לחדור את הקירות, התקרות והרצפות, ולהשאיר ריח חריף . ניקיון ושיקום הדירה והבניין לאחר שריפה עלולים להיות מורכבים, גוזלים זמן ויקרים.

נזקי מים
המאמצים לכיבוי השריפה גורמים לרוב לנזקי מים משמעותיים. הכמויות העצומות של מים שהכבאים משתמשים בו עלולות לחלחל לקירות, רצפות ותקרות, ולגרום לנזק מבני נוסף ולטיפוח צמיחת עובש אם לא מטפלים בהם באופן מיידי.

מערכות חשמל ואינסטלציה
שריפות עלולות להרוס את מערכות החשמל והאינסטלציה, ולהפוך את הדירה לבלתי ראויה למגורים. החום יכול להמיס את החיווט, להוביל לקצרים אפשריים, והמים המשמשים לכיבוי השריפה עלולים להרוס את הצנרת, ולהוביל לדליפות ולהצפה.

סיכונים בריאותיים
שריפה יכולה להוות סיכון בריאותי חמור. חלקיקי עשן ופיח עלולים לחדור לאוויר, ולהוביל לבעיות נשימה ולבעיות בריאותיות אחרות. בנוסף, צמיחת עובש כתוצאה מנזקי מים עלולה להחמיר עוד יותר את המצב הבריאותי.

השיקום:
אמצעי זהירות - למען בריאותך השתמש בציוד מגן אישי בכניסה לדירה.
בטיחות תחילה - לפני שנכנסים מחדש לדירה או לבניין, ודא עם אנשי מקצוע שהמקום בטוח. עדיין ייתכנו סכנות, כגון מבנים רעועים, חשמל גלוי או אדי עשן רעילים, שיש לטפל בהם.
צור קשר עם ביטוח - פנה לסוכן הביטוח שלך כדי להתחיל את תהליך התביעות. תעד את הנזקים באמצעות תמונות והכן רשימות של פריטים שאבדו או שניזוקו בשריפה.
שיקום מקצועי - בתיאום עם השמאי, צור קשר עם שירותי שיקום וניקיון מקצועיים לטיפול בנזקי מבנים, עשן, פיח ומים. יש להם את המומחיות והציוד לשקם את הנכס שלך ביעילות.

רוצים להתייעץ עם שמאי? נשמח לעזור!

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בטלפון

בוואטסאפ

משרד ש.שחר- שמאים מנוהל ע"י שלמה שחר, השמאי המנוסה ביותר בניהול תביעות מול חברות הביטוח בישראל, עם יותר מ 35 שנות ניסיון במחלקת תביעות בחברות הביטוח ועד לתפקיד השמאי הראשי  בכלל חברה לביטוח.

בפייסבוק

כל הזכויות שמורות לש. שחר שמאים - ארם 1 תל אביב