מאמרים | נזקי מים

נזילת מים מהשכן

נזילת מים מדירת השכן יכולה להיות אירוע מטריד ומרגיז. בבוקר אחד אתה מגלה כתם לחות גדל והולך על התקרה או הקיר בדירה שלך. לאחר בדיקה מדוקדקת אתה מבין שהנזילה מגיעה מדירת השכן שמעליך.

נזילות כאלה יכולות לנבוע ממספר סיבות. לעיתים ישנה בעיית איטום בצנרת המים או הביוב אצל השכן מה שגורם לדליפה. במקרים אחרים, עלול להיות פיצוץ בצינור מים ראשי שמזרים כמויות גדולות של מים. המים חודרים מטה דרך הרצפה ומחלחלים לדירה שלך.

כאשר אתה מגלה נזילה, הדבר הראשון שיש לעשות הוא להודיע לשכן על המצב. ייתכן והוא כלל לא מודע לבעיה. שנית, עליך לנתק מיידית את זרימת המים אל דירתך על ידי סגירת ברז המים הראשי. שלישית, יש להזמין שמאי נזקי מים מוסמך שיבצע הערכת נזקים.

תפקידו של שמאי נזקי מים הוא לאמוד את היקף הנזק שנגרם כתוצאה מהנזילה. הוא יבדוק היכן יש סדקים או רטיבות בקירות, מה גובה התקרה הרטובה ועד כמה המים חלחלו פנימה. על סמך הבדיקה יכתוב השמאי דוח מפורט המתעד את כל הנזקים.

דוח השמאי חיוני כדי שתוכל לדרוש פיצוי הולם מהשכן או מחברת הביטוח. ללא דוח מקצועי ומהימן סיכוייך לקבל פיצוי נמוכים בהרבה. חברת הביטוח או השכן יכולים להציע סכומי כסף נמוכים אך הדוח יאפשר לך להוכיח שהנזקים גבוהים יותר.

חשוב מאוד שלא להזניח נזילה של מים בדירה. גם אם בהתחלה הכתם נראה קטן, הנזקים הפנימיים לקירות ולתשתיות עלולים להיות משמעותיים. מים שחודרים לבטון גורמים לסדקים, עובש ושחיקה מבנית. נזק שלא מטפלים בו עלול להחמיר ואף לגרום לקריסת תקרות.

לכן מומלץ בתוקף לא להמתין עם תיקון הנזילה. כל יום שעובר גורם להרחבה והחמרה של הנזק הפנימי בקירות. שמאי נזקי מים מוסמך יטפל בנושא באופן מקצועי מול הגורמים הרלוונטיים. אין להניח שהבעיה תיעלם מעצמה או שהיא זניחה. יש לטפל בה באופן מידי ויסודי כדי למנוע הידרדרות שתיצור עלויות תיקון ושיפוץ גבוהות בהרבה.

רוצים להתייעץ עם שמאי? נשמח לעזור!

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

בטלפון

בוואטסאפ

משרד ש.שחר- שמאים מנוהל ע"י שלמה שחר, השמאי המנוסה ביותר בניהול תביעות מול חברות הביטוח בישראל, עם יותר מ 35 שנות ניסיון במחלקת תביעות בחברות הביטוח ועד לתפקיד השמאי הראשי  בכלל חברה לביטוח.

בפייסבוק

כל הזכויות שמורות לש. שחר שמאים - ארם 1 תל אביב